Podróż do Egiptu

Podróż do Egiptu

Jeśli wykupiliśmy wycieczkę do Egiptu w biurze podróży, nie musimy się martwić o lot – jest on wliczony w cenę wycieczki i zapewnia nam go organizator. Jednak również indywidualni turyści mają do wyboru różne opcje lotów do Egiptu, zarówno rejsami czarterowymi, jak i regularnymi.

Loty czarterowe

Biura podróży często oferują loty do popularnych miejscowości turystycznych po cenach niższych niż w ofercie regularnych linii lotniczych. Bilety kupujemy wówczas za pośrednictwem biura i lecimy razem z grupą, która wykupiła w danym terminie wycieczkę.

Lotem czarterowym dolecimy z Warszawy do Hurghady, Sharm el-Sheikh oraz nad Zatokę Akaba. Bilety często możemy kupić nawet na krótko przed wyjazdem. Informacji na temat lotów czarterowych poszukajmy na stronach internetowych biur bądź w ich oddziałach.

Do Sharm el-Sheikh możemy dolecieć czarterem z Warszawy, Gdańska, Katowic, Poznania i Krakowa, do Hurghady – z są loty Warszawy, Gdańska i Katowic, nad Zatokę Akaba z kolei – z Warszawy.

Lot czarterowy trzeba wykupić od razu w obie strony, w jednej z opcji terminów podanych przez biuro podróży (musimy bowiem wracać razem z grupą wycieczkową). Pewną niedogodnością może być więc to, że nie mamy tu zupełnie elastycznych dat wyjazdów – musimy dostosować się do terminów wyznaczonych przez biuro. Zwykle jednak tanie połączenie lotnicze z Egiptem jest tego warte.

Loty czarterowe do Egiptu nie kursują zimą. Ceny przelotów mogą być różne, zazwyczaj jest to suma ok. 1000 zł.

Regularne linie lotnicze

Rejsy zwykłymi liniami lotniczymi kosztują najczęściej więcej niż przeloty czarterowe, ale w zamian mamy komfort wyboru odpowiadających nam terminów wylotu i powrotu. Loty te kursują przez cały rok, nie tylko w sezonie.

Istnieje bezpośrednie połączenie lotnicze Warszawy z Kairem. Rejsy są obsługiwane przez LOT startują z Okęcia trzy razy w tygodniu (obecnie w poniedziałki, środy i soboty).

Możemy też wybrać opcje lotów z przesiadką. Mogą to być loty m.in. Lufthansy, Swiss Airlines, Austrian Airlines, czy też kombinacja rejsu LOT-u z rejsem jednej z tych linii (zwykle rejs powrotny jest lotem z przesiadką). Bilety w obie strony będą nas w tym przypadku kosztowały od 1100 do ponad 2000 zł. W sezonie letnim niełatwo dostać bilet z dolnego pułapu cenowego – trzeba zarezerwować go dużo wcześniej.

Ceny lotów regularnymi liniami do Hurghady lub Sharm el-Sheikh kształtują się na poziomie od 1350 do ponad 2000 zł. Najczęściej są to loty z przesiadką w Zurychu, Wiedniu, Monachium, Frankfurcie nad Menem lub Kairze. Czasem trafiają się bezpośrednie rejsy LOT-u.