Kiedy jechać do Egiptu?

Kiedy jechać do Egiptu?

Egipt co roku odwiedzany jest przez miliony turystów z całego świata. Tłumy przybywają tu w poszukiwaniu słonecznej pogody i wspaniałych zabytków starożytności.

Zdecydowanie najwięcej osób przyjeżdża do Egiptu w najgorętszym okresie, czyli w lipcu i sierpniu. Trudno powiedzieć, aby warunki atmosferyczne były wówczas najlepsze na wyjazd w te strony.

W zależności od profilu wyjazdu turystycznego, można zdecydować się na inną porę roku. Dla miłośników skrajnie wysokich temperatur i kąpieli w ciepłym morzu rzeczywiście najlepszym okresem na podróż do Egiptu będą wakacje. Należy się jednak wówczas liczyć z dużą ilością gości w hotelach i restauracjach. Tłumy turystów i palące słońce na pewno też nie sprzyjają zwiedzaniu egipskich zabytków.

Przyjemna pogoda, idealna na zwiedzanie Egiptu, panuje w  październiku, listopadzie, marcu, kwietniu, maju i czerwcu.

Wiele gości kieruje sie w te strony także w miesiącach zimowych, między listopadem a lutym.

Najwięcej możliwości na spokojny odpoczynek i swobodne zwiedzanie kraju daje późna jesień i wczesna wiosna, a temperatury są wtedy całkiem znośne.

Miłośnicy nurkowania powinni przyjechać do Egiptu w okresie od grudnia do lutego, ponieważ jest to najlepszy czas na podziwianie przepięknych raf koralowych, z których słynie Egipt.

Wakacje na ostatnią chwilę

Jeśli głównym kryterium w planowaniu wycieczki jest dla nas cena, najlepszym czasem na podróż do Egiptu będzie moment ukazania się atrakcyjnej oferty last minute. W przypadku Egiptu najczęściej spotykanymi ofertami tego typu są wczasy w Hurghadzie Sharm el-Sheikh, Tabie, Marsa el-Alam i Dahabie.