Gdzie nocować w Egipcie?

Gdzie nocować w Egipcie?

Zdecydowana większość turystów wybiera się do kraju faraonów z biurem podróży. W ramach takiej oferty nocleg w Egipcie mamy już zwykle zapewniony, nie znaczy to jednak, że nie powinniśmy poświęcić chwili na dokładne jego sprawdzenie i zapoznanie się z opiniami innych podróżnych.

 

Nie podróżuj w ciemno

W dzisiejszych czasach, gdy strony i fora podróżnicze pękają w szwach od wymienianych na bieżąco newsów i komentarzy, naprawdę nie musimy godzić się na podróż w ciemno. Nie poprzestawajmy więc na zdjęciu i opisie hotelu widzianym w folderze biura podróży.

Wyszukiwarki noclegów

Korzystając z wyszukiwarek noclegów (wiele z nich dostępnych jest już w polskiej wersji językowej), możemy bez trudu namierzyć interesujący nas hotel, zobaczyć jak ocenili go inni turyści, zapoznać się ze wszelkimi ciekawostkami dotyczącymi danego miejsca, a czasem nawet z jego rzeczywistymi fotografiami.

Warto sprawdzić np. ile rzeczywiście metrów ma przyhotelowy basen, gdyż nie jest tajemnicą, że na profesjonalnych fotografiach poszczególne obiekty ujmowane są pod takim kątem, by prezentowały się jak najkorzystniej.

Fora podróżnicze

Bogatym źródłem informacji i indywidualnych opinii są także fora podróżnicze. Umiejętne poszukiwanie informacji, a przede wszystkim wertowanie (często anonimowych) subiektywnych spostrzeżeń innych użytkowników, nie jest jednak łatwą sprawą i także tu kryje się kilka pułapek.

Po pierwsze: nie dajmy się zwariować. Wiele osób wertując masę komentarzy dochodzi do wniosku, że właściwie wszędzie jest brzydko, brudno i za drogo.

Musimy pamiętać, że każdy człowiek jest inny i ma inne podróżnicze potrzeby. Jedni szukając noclegu potrzebują tylko łóżka i kranu, gdyż nastawieni są na aktywne zwiedzanie, inni planują spędzić urlop na terenie kompleksu hotelowego, nad basenem i z drinkiem w ręku, a więc szukają luksusów.

Nie dajmy się zbyt łatwo zniechęcić, ale też zostawmy sobie mały margines na ewentualne niespodzianki i pamiętajmy, ze udany urlop zależy głównie od naszego nastawienia, a nie od wielkości basenu.

Gwiazdki

Poszukując idealnego noclegu w Egipcie musimy pamiętać o kilku zasadach. Po pierwsze: system gwiazdkowy ma różne oblicza w różnych częściach globu. Standard egipski nie jest tożsamy z europejskim czy amerykańskim. W Polsce hotel trzygwiazdkowy to już bardzo przyzwoity standard, w Egipcie o takowym możemy mówić dopiero przy minimum czterech, a najlepiej pięciu gwizdkach.

Egipt na własną rękę

Do Egiptu wybierają się oczywiście także backpackersi, czyli osoby podróżujące na własną rękę, z plecakiem, bez pośrednictwa biura podróży.

Osoby podróżujące w ten sposób często dysponują ograniczonym budżetem i decydują się raczej na hostele niż luksusowe kompleksy hotelowe.

W Egipcie nie brakuje także tych, niskobudżetowych noclegów, trzeba jednak pamiętać, że nie zawsze dostępna jest w nich pościel, łazienki i kuchnie bywają wspólne, a pokoiki są małe i skromnie wyposażone. W miejscach tego typu posiłki serwowane są zwykle za dodatkową opłatą.

Choć oferta noclegowa w Egipcie jest spora, zawsze warto zarezerwować coś odpowiednio wcześniej, aby nie błąkać się, szczególnie w dniu przyjazdu, od hostelu do hostelu.

Oczywiście najlepiej przygotowane na przyjęcie turystów są największe miasta kraju, jak np. Kair, Luksor czy Aleksandria oraz oczywiście kurorty nad Morzem Śródziemnym i Morzem Czerwonym.

Na pustyni lub na promie

Egipt oferuje jeszcze inne, bardziej oryginalne formy noclegów. Gdy wybieramy się w kilkudniowy Rejs po Nilu, rolę hotelu będzie pełnił statek. Zazwyczaj mieści on: kilka pokładów, prywatne kabiny z łazienkami, restauracje, bary, sklepiki, a nawet basen.

A może wolicie zasmakować trochę przygody i nocować na pustyni? W Egipcie to możliwe! W cenie zorganizowanej wycieczki po egipskiej pustyni będziemy mieć zazwyczaj: przejazd, posiłek i akcesoria niezbędne do noclegu pod gołym niebem (materac, parawan). Musimy pamiętać także o zabraniu cieplejszych ubrań (nocą na pustyni temperatury mocno spadają) i czegoś, co skutecznie osłoni nas przed wiatrem i piaskiem (czapki, chustki).